Вести Македонија Ударни вести

Бензинот поевтин за два, а дизелот за три денари

  Бензините од ноќеска на полноќ поевтинија за 2 денари по литар, а цената на дизелот се намалува за 3 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 79,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 81,5, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 76, а Екстра лесното […]