Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски: Во денешниот глобален свет, никој не може да опстане ако нема сојузници и пријатели

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Цетиње, во рамки на официјалната посета на Црна Гора оствари средба со претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, по што се одржа и заедничка прес-конференција на двајцата претседатели.     “Ова е моја прва официјална посета на Црна Гора како претседател на Северна Македонија, со која би сакал да […]