Вести Македонија Ударни вести

Ристо Пенов е новиот министер за локална самоуправа

  Собранието денеска со 63 гласа „за“ го избра Ристо Пенов за министер за локална самоуправа на 88. седница. Пенов доаѓа на министерската функција откако неговиот сопартиец и претходник Горан Милевски, кој поднесе оставка од функцијата од лични причини.     Предлог Ристо Пенов да биде нов министер на местото на Горан Милевски е поддржан […]