Categories: Вести, Македонија

Битолчанец осомничен за полова злоупотреба на немоќно лице

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на…

Повеќе