Вести Македонија Ударни вести

Во акција на МВР санкционирани 93 возачи за непрописно престигнување

Сподели:

 

Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 93 возачи.  Од нив, 30 на територијата на СВР Тетово, 14 на територијата на СВР Велес…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Сподели: