Во акциска контрола казнети и исклучени од сообраќај 107 пијани возачи

Сподели

 

Синоќа, на 27 ноември, во периодот од 22 од 04 часот, спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 107 возачи. Од нив најмногу на подрачјето на СВР Струмица – 20.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.