Вести Македонија Ударни вести

Заедничка литургија на МПЦ и СПЦ во храмот „Свети Сава” во Белград (ВО ЖИВО)

Сподели:

 

Во храмот „Свети Сава” во Белград се одржува заедничката литургија на СПЦ и МПЦ-ОА, со која сослужуваат архиепископот охридски и македонски Стефан и српскиот патријарх Порфириј.

 

Сподели: