Вести Македонија Ударни вести

Kанал 5: Заев вечерва на соочување – Мицкоски одбил поради презафатеност

Сподели:

 

Уредникот и водител на “Само интервју”, на Kанал 5, Гоце Михајловски, на фејсбук утрово најави дека вечерва пред изборниот молк гостин ке му биде само лидерот на СДСМ Зоран Заев, додека неговиот политички опонент, Христијан Мицкоски ја одбил поканата.

“За жал вториот претендент за премиер, председателот на ВМРО ДПМНЕ ја одби поканата, поради, како што ни беше кашано.презафатеност”, – напиша на својот фб профил Гоце Михајловски главен и одговорен уредник на ТВ Канал 5 и автор на емисијата “Само интервју.”

И покрај одбивањето на Мицковски, еден од претендентите за премиер во новата влада по изборите уредникот Михајловски вели: “Кој ќе победи, а кој ќе формира Влада”, вечерва на телевизиското “Вембли“ погледнете го мега изданието на Само Интервју со Гоце Михајловски и Зоран Заев ексклузивно на Канал 5 Телевизија.

Интервјуто е вечерва во 21 и 15 на Kанал 5.

Сподели: