Завршува обврската за зимска опрема во возилата

Сподели

 

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, трае до денеска, информираат Автомотосојуз на Македонија. Задолжителното поседување зимска опрема беше во сила од 15 ноември лани.

АМСМ соопштува дека е се уште непрооден регионалниот пат R-2248 село Ранковце-село Герман, на потегот од с. П’ клиште до село Герман, Општина Ранковце, блокиран од 10 месецов поради снежна покривка.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.