7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

МАКЕДОНИЈА – Времето претпладне ќе биде сончево и топло, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја.

Утринската температура ќе се движи од еден до 7, а дневната од 16 до 22 степени.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрод 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, Крива Паланка 18, Берово и Дојран 20 степени.

Во Скопје слично време, утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 20 степени. Следува период на претежно стабилно време, со умерен северен ветер што ќе предизвика благ пад на температурата.

Сподели: