7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска во утринските часови ќе биде студено, а преку денот променливо облачно, во јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од – 6 до 1, а дневната од 5 до 12 степени. Во Скопје изутрина студено, а […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Во претпладневните часови ќе има повремени врнежи од снег во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од -7 до 2, а дневната од 2 до 10 степени. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до5 степени, а дневната темпертура ќе се движи од 9 до 19 степени. Во Скопје ќе биде […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура  ќе се движи од -2 до 6 степени, а дневната температура од 2 до 11 степени. Во Скопје ќе […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до -7 степени, а дневната температура ќе се движи од -1 до 6 степени. Во Скопје ќе биде претежно […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи претежно од снег. Најобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Дневната температура ќе биде за 10 до 15 степени пониска во однос на вчерашната. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 4, а […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Претпладне ќе биде сончево, во попладневните часови ќе има мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Поварадрието. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени. Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 3, а дневната од 11 до 19 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денска претпладне ќе биде со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од -2 до 4, а дневната температура од 4 до 14 степени. Во Скопје претпладне со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Утринската […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб, а кон крајот на денот умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а дневната температура ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб, а кон крајот на […]