7 дена Вести Македонија Ударни вести

Пендaровски: Јанкула е момче со церебрална парализа за пример – извозе 800км за 8 дена

  Денес, мој драг гостин беше Васил Јанкула, момче со церебрална парализа кое во придружба на својот тренер и двајца браќа извозе 800км за 8 дена, сè со цел да ја крене свеста за перцепцијата на лицата кои живеат со ваква состојба – напиша претседателот Пендаровски на својот твитер профил.      

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне и во вечерните часови со локален пороен дожд и грмежи. И утре во […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд претежно попладне и кон крајот на денот. Ќе има и појава на грмежи и краткотрајно засилување на ветерот. Дневните температури ќе бидат во Скопје 26 степени, Маврово 16, Охрид 22, Битола 25, Кавадарци 26, Крива Паланка 23, Берово 21, […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југозападен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а дневната температура од 13 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од југоисточен правец. Попладне и во вечерните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 14 до 24 степени. Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Попладне со врнежи […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Утринската температура ќе се движи од 6 до 11, а дневната од 15 до 21 степени. Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно. Попладне се очекуваат […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 11 до 21 степени. Во Скопје, претежно облачно со сончеви периоди. Попладне со врнежи од дожд. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, а локално процесите ќе бидат и во форма на невреме, со грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 12 до 19 степени. Во […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во Пелагонија. Попладне, почнувајќи од запад, со врнежи од дожд, локално поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. Од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови поради што се очекуваат врнежи од над 50 литри […]