Вести Свет Ударни вести

Британскиот Парламент изгласа доверба на премиерката Тереза Меј

Сподели:

Британскиот Парламент изгласа доверба на Владата на премиерката Тереза Меј, после вчерашниот пораз кој го доби на гласањето за Брегзит.

Поддршка и дадоа 325 пратеници, додека 306 беа против.

Сподели: