Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Светските лидери го осудија Иран кој со дронови го нападна Израел

Иран синоќа лансираше стотици беспилотни летала и крстаречки ракети кон Израел како одмазда за нападот врз иранскиот конзулат во Дамаск,…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Свет, Ударни вести

Мистериозно гори Универзална сала, наместо да се РЕВИДИРА што правел изведувачот

Две години јавно зборуваме дека проектот за Универзална сала кој му е дониран на претходното градско раководство и по кој…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Свет, Топ теми, Ударни вести

САД со Резолуција го поддржа пристапувањето на РС Македонија во ЕУ

  САД го поддржаа пристапувањето на Северна Македонија во Европската Унија (ЕУ) во најнова резолуција во Сенатот, спонзорирана од демократскиот…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Свет, Ударни вести

НA: Се ближи крајот на политичките измамници и манипулатори на чело со Мицкоски

  Се ближи крајот на политичките измамници и манипулатори на чело со Христијан Мицкоски. Граѓаните се подготвени да расчистат со…

Read More
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Голем пожар во кинескиот трговски центар во Белград

  Во Кинескиот трговски центар во Белград, утрово избувнал голем пожар, пренесуваат српските медиуми. Според информациите што ги пренесуваат српските…

Read More
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Јан Кристоф Отјен е новиот потпретседател на Европскиот парламент

  Европските пратеници го избраа Јан Кристоф Отјен од Германија за потпретседател на Европскиот парламент, по оставката на Никола Бир.…

Read More