Денес се потпишува Договорот за реконструкција и адаптација на просторот за НУ Џез оркестар

емин дзијан фб
Сподели

 

Денес, на 13 ноември во 11:30 часот, во фоајето на Националната опера и балет да присуствувате на потпишувањето на Договорот за реконструкција и адаптација на просторот доделен на НУ Џез оркестар на Северна Македонија.

Договорот ќе го потпишат вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска и Генералниот директор на ТАВ, Неџат Курт.