Вести Свет Ударни вести

Два земјотреси вечерва повторно ја стресоа Турција

Сподели:

 

Вечерва Турција, со епицентар во областа Дефне во Хатај,  ја погодија уште два силни земјотреси со јачина од 6,4 и од 5,8 степени по Рихтер.

 

ЕМСЦ известува дека земјотресот бил почувствуван во Турција, Либан, Сирија, Кипар и Израел.

Сподели: