Вести Македонија Спорт Ударни вести

ФК Вардар до навивачите: Дојдете порано за на време да влезете

Сподели:

Фудбалскиот клуб Вардар во пресрет на утрешниот дуел со Реал Сосиедад од Лигата на Европа ги повика навивачите кои утре ќе бидат присутни на средбата со Реал Сосиедад, порано да дојдат на Стадионот за да може навреме да влезат.

– Интересот за натпреварот помеѓу Вардар и Реал Сосиедад е голем. Затоа Фудбалскиот клуб Вардар апелира сите гледачи да дојдат на стадионот порано. Во спротивно клубот не може да гарантира навремен влез на стадионот. Вратите на стадионот се затвораат во 18:30 часот, половина час пред почетокот на дуелот.

Апелираме на сите посетители на стадионот дека седењето на скали е строго забрането. Секој кој ќе биде забележан да седи на скалите, ќе биде опоменат од обезбедувањето, и доколку не го заземе своето место, ќе биде отстранет од стадионот. Апелираме навивачите спортски да го поддржат нашиот тим во согласност со прописите и законот, без извици и пароли на национализам и расизам, соопштија од Вардар.

Натпреварот Вардар – Реал Сосиедад од 3.коло во Лига Европа се игра утревечер со почеток во 19 часот.

Сподели: