Спорт

Франција во финишот ја реши Албанија со 2-0 и обезбеди 1/8 финале!

Сподели:

Во последниот меч од вчерашната програма, Франција со многу мака успеа во финишот да ја победи Албанија со 2-0 иако нашите соседи беше на чекор до големо изненадување.

гризман

Франција со головите на Гризман и Паје успеа да победи и да се пласираат во осминафиналето од Европското првенство.

Албанија имаше 0-0 се до 90. минута. Гризман постигнува гол во 90. минута за водство на Франција од 1-0.

Во судиското продолжение погоди и Димитри Паје по еден одличен соло продор и ги постави конечните 2-0.

паје франција-албанија

Албанија може да жали што не успеа да дојде до бод, својот прв успех на Европските првенства ќе го брка во последното коло против Романија.

 

The post Франција во финишот ја реши Албанија со 2-0 и обезбеди 1/8 финале! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: