Вести Македонија

Германска амбасада: Хајндл утре и задутре во посета на Скопје

Сподели:

13187631_1074297205975471_1839217512_n-860x680

Aмбасадорот Јоханес Хајндл, специјален пратеник на сојузниот министер за надворешни работи Франк-Валтер Штаjнмаер за Македонија, ќе биде во посета на Скопје од 7 до 8 jуни 2016 година, соопштија од Германската амбасада.

„Надоврзувајќи се на неговите две посети од минатите недели, Амбасадорот Хаiндл одново ќе разговара со партиите потписнички на Пржинскиот договор како и со претставници на меѓународната заедница. Предвидени се и разговори со претседателот на државата Иванов, со премиерот Димитриев, со министерот за надворешни работи Попоски и со специjалната обвинителка Jанева“, се вели во соопштението од амбасадата.

http://meta.mk/germanska-ambasada-hajndl-utre-i-zadutre-vo-poseta-na-skopje/

Сподели: