Вести Македонија Ударни вести

Германскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје

Сподели:

 

Германскиот специјален претставник за Западен Балкан, Мануел Сарацин за време на денешната посета на Македонија ќе се сретне со вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ и со министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Во фокусот на разговорите ќе бидат францускиот предлог и евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија и состојбите во регионот, велат од Секретаријатот за европски прашања.

Сподели: