Вести Македонија Ударни вести

Од утре ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавниот превоз

Сподели:

 

ЈСП информира дека од утре, 1.септември, повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз.

Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не важи одлуката за бесплатен превоз за возрасни лица (жени со 62 год, мажи со 64 год) во вторник, петок, сабота и недела – стои во соопштението на ЈСП.

Сподели: