Categories: Алтернатива, Македонија, Настани

Експерти од Алибаба, Спотифај и Вибер ќе бидат дел од годишната конференција за е-трговија

  Подготовките за најголемата конференција за е-трговија во Македонија, која оваа година по четврти пат ќе се одржи на 12…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ганиу донираше посебни скали за интервенција на Здружението на доброволни пожарникари „Бајрам Мифтари“

  Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу донираше посебни скали за интервенција на Здружението на доброволни пожарникари „Бајрам Мифтари“, како…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пријавувањето за гласање на болни и немоќни завршува утре на полноќ

    Финишираат активностите за изборите како на Државната изборна комисија така и на учесниците на изборите. Први своето право…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Сашо се чувствува добро по извршената трансплантација на срце

  Пациентот кому завчера му беше пресадено срце од мртов донор, се чувствува добро и закрепнува по успешно изведената трансплантација.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Шилегов: Со БРТ системот Скопје добива брз и еколошки превоз

  Воведувањето на БРТ системот на брз автобуски превоз во Скопје претставува огромен исчекор во унапредување на јавниот превоз на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Ромките не смеат да бидат жртви на нова „Јавна соба“

  Од Здружението „Иницијатива за правата на жените од Шуто Оризари“ информираат за случаи на сексуално вознемирување на жени и девојки…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Ударни вести

Вработените во РКЕ: Нападот врз Бислимовски е директен напад и врз нас

  Вработените во Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги упатија писмо во кое јавно го изразуваат својот револт поради…

Повеќе