Вести Македонија Ударни вести

ЈСП со изменет режим на сообраќај – дежурни 3 билетарници

Сподели:

 

Во понеделник, 2 август, поради државниот празник Илинден, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред, а дежурни ќе бидат три билетарници.

Од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а од 7 до13 часот отворена ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров, информираат од ЈСП.

Сподели: