Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Како Левица го пречека Петков: “Добредојдовте „администратори“ на Цар Борис”

Сподели:

 

Пратеникот и лидер на партијата Левица Димитар Апасиев на својот профил на Фејсбук напиша:

 

 
“ДОБРЕДОЈДОВТЕ АДМИНИСТРАТОРИ НА ЦАР БОРИС”
Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица.
 
напиша Димитар Апасиев од Левица на својот фб профил.
 
 

 

Полицијата, во моментов, ги легитимира активистите на Левица кои истакнаа транспарент пред Влада: “ЕВРОПСКИ ПРАВА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ПИРИН”, оневозможувајќи им го уставното право на мирен протест! Северџанската жандармерија на Оливер и Таче, напиша Апасиев на својот фб профил.

Сподели: