Спорт

Кој ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите оваа сезона – Супер компјутерот мисли вака!

Сподели:

Супер компјутер пресметал дека Манчестер сити ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите оваа сезона. Најпрестижното клупско натпреварување стартуваше вечерва, а титулата ќе ја брани Челзи.

Според пресметките на компјутерот тимот на Пеп Гвардиола има најголеми шанси за трофејот, дури 16%.

Втор фаворит е Баерн Минхен со 11%, Челзи има 10% шанси да ја одбрани титулата, Ливерпул 9%, Барселона 8%, Реал 6%, а Манчестер
Јунајтед 5%.

ПСЖ, кој се засили со Лионел Меси и Серхио Рамос според истиот тој компјуер, има само 4% од шансите да стане шампион.

The post Кој ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите оваа сезона – Супер компјутерот мисли вака! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: