7 дена Вести

МАКЕДОНИЈА – ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

 

МАКЕДОНИЈА – Денес времето ќе биде променливо облачно во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од -1 до 0, а дневната од 6 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северозападен  ветер. Утринската температура ќе биде 0 степени, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Следува период на променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките места и снег. Повеќе врнежи ќе има во петок, кога врнежи од снег може да има и на повисоките места.

Сподели: