Вести Македонија Ударни вести

“Малку ред нека има” – Петре Шилегов со Видео порака

Сподели:

 

“Малку ред нека има” – напиша на својот фб профил градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Тој на учесниците во сообраќајот им укажуваше на сообраќајните грешки и ги опомена непрописно паркираните возила.

На Социјалните мрежи некои негодуваа, а други го оправдуваа овој чин. Независно кој какво мислење имаше за овој чин, после заминувањето на Шилегов, хаосот си продолжи вообичаено со голем метеж, свирки, претрчувања на пешаци, вртење на полна линија.

Тоа е Скопје!

Малку ред нека има#Скопје#ЧекоПоЧекор

Geplaatst door Петре Шилегов op Donderdag 27 juni 2019

Сподели: