Вести Македонија Ударни вести

Мицкоски на средба со кандидатите за техничка влада предложени од ВМРО-ДПМНЕ

Сподели:

 

Видеото од средбата Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил објави видео од средбата со кандидатите кои ги предложи партијата за техничката влада.

“Ветив работа и жилава посветеност која мора да донесе реални резултати затоа што народот не смее да биде разочаран, а илјадници судбини чекаат подобри времиња и промени, заедно да работиме за Македонија која се обновува. Тоа е голема одговорност која ја прифаќам. За добар почеток на годината, на состанок со мојот кабинет и луѓето кои ќе имаат одговорна задача во Техничката влада да ја заштитат народната волја. Новата година носи надеж, шанса и промени кои ќе донесат обнова. Нека е среќна и бериќетна!” – напиша Мицкоски на својпт фб профил.

 

Ветив работа и жилава посветеност која мора да донесе реални резултати затоа што народот не смее да биде разочаран, а илјадници судбини чекаат подобри времиња и промени, заедно да работиме за Македонија која се обновува. Тоа е голема одговорност која ја прифаќам. За добар почеток на годината, на состанок со мојот кабинет и луѓето кои ќе имаат одговорна задача во Техничката влада да ја заштитат народната волја. Новата година носи надеж, шанса и промени кои ќе донесат обнова. Нека е среќна и бериќетна!

Gepostet von Hristijan Mickoski am Mittwoch, 1. Januar 2020

Сподели: