Вести Изјави Македонија Ударни вести

Мицкоски по инцидентот кај плоштадот Скендерберг: Ова е човекот кој требаше да ме убие

Сподели:

 

На денешниот протест против францускиот предлог, се случи инцидент кај плоштадот Скендербег. Група составена од неколку лица почна да гаѓа со камења кон демонстрантите, додека тие мирно протестираа и пееја македонски песни, веејќи македонски знамиња.

Полицијата ги растера насилниците.

На својата официјална ФБ страна, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски напиша:

 

 

“Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва. Барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР!”

Сподели: