Спорт

Мурињо ја освои првата титула со Јунајтед, победа над Лестер во Комјунити шилд купот!

Сподели:

Актуелниот освојувач на ФА купот, Манчестер jунајтед, новата сезона ја почна со освојување на трофејот „Комјунити шилд“, англискиот Суперкуп.

гол ибра

На „Вембли“ во Лондон Јунајтед го победи шампионот на Англија Лестер со 2:1.

Головите за „црвените ѓаволи“ ги постигнаа Џеси Лингард во 32. минута и Златан Ибрахимовиќ во 83. минута.

златан комјунити шилд

Стрелец на голот на Лестер беше Џејмс Варди во 52. минута.

златан1јунајтед

Новата сезона во Премиер лигата стартува следниот викенд на 13 август.

The post Мурињо ја освои првата титула со Јунајтед, победа над Лестер во Комјунити шилд купот! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: