Вести Македонија

МВР: 392 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.08.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 392 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Сподели: