Вести Македонија Ударни вести

МВР: 578 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 578 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Сподели: