Вести Македонија Ударни вести

МВР: 633 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, на 336 лица им се издадени решенија за изолација, а 175 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што евидентирани се 4 лица кои не ја почитувале мерката за изолација.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 633 прекршоци.

Сподели: