Вести Македонија Ударни вести

МЗ: Регистрирани се 332 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие (28/9.08.2020) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 332 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Сподели: