Спорт

НБА Драфт 2016: 76-ките ќе бираат први, Лејкерси втори, а Бостон трети!

Сподели:

Кошаркарите на Филаделфија 76-ерс ќе бираат први на НБА драфтот 2016.

draft1 2016

Драфт лотаријата одлучи вториот пик да го бира ЛА Лејкерси, а трети ќе бира Бостон.

Драфтот во НБА лигата ќе се одржи на 23.јуни. Филаделфија, според прогнозите, ќе избира помеѓу Брендон Инграм од Дјук и Бен Симонс од ЛСУ, кои се очекува да бидат на првите две места на драфот.

draft2 2016

Како четвртти ќе бира Феникс, 5. Минесота, 6. Њу Орлеанс, 7. Деневер кој е (превземен пик од Њујорк), 8. Сакраменто, 9. Торонто кој е (превземен пик од Денвер) и 10 Милвоки.

The post НБА Драфт 2016: 76-ките ќе бираат први, Лејкерси втори, а Бостон трети! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: