Хороскоп

Неделен хороскоп: 30. април – 6. мај

Сподели:

Овен

Бидете подготвени за некои проблеми со документите во првата половина на оваа недела. Фокусирајте се на напорите за подобрување на вашата врска со колегите.  Во среда, не започнувајте ништо ново. Ако е неопходно да се отстрани хаосот или да се зацврстат позициите некаде, тогаш дејствувајте во среда. Во четврток и петок намалете го бројот на задачите на минимум, повеќе внимание посветете на преговори со партнери.

 

Бик

Ова е недела која треба да се посвети на вашиот личен живот. Колку и какви компромиси ќе направите може да решите само вие самите. Важно е да бидете сигурни дека ќе одлучите. На работното место ве очекува пријатно изненадување во средината на неделата. Може да се претворите во главна фигура меѓу колегите, но не заборавајте дека ова ќе бара и сериозна доза одговорност од ваша страна. Оваа недела не е погодна за купување големи електрични апарати.

 

Близнаци

Оваа недела нема да ви се даде ништо на послужавник, но ќе имате јасен хоризонт. Понеделник, како што е сосема нормално нема да е најчуниот ден, но може да се спасите од непотребните мисли, само ако се нурнете во работа и не излегувате од таму најдолго што можете. Во средината на периодот е можно емоциите да ви пречат реално да ги оценувате состојбите, можни се конфликти, нагли одлуки и активности. Бидете внимателни.

 

Рак

Вашата најважна задача оваа недела ќе биде да не се чувствувате фрустрирани од постоечката ситуација во работите и односите со вашите најблиски. Ова може да биде сериозна пречка за навистина важните работи што се пред вас. Во последните два работни дена, обидете се да не драматизирате. За време на викендите, важно е да се исчисти вашиот ум, за нови луѓе и настани.

 

Лав

Ова е една недела од динамиката. Деновиве тешко дека ќе заспиете рано и мирно. Ќе биде јасно од понеделник и вторник дека тоа ќе биде комплициран ден. Ако е можно, одморете или одложите состаноци за време на кои од вас ќе биде побарано да побарате позиција и да потпишете документи. За време на викендите постои ризик да ги иритирате крајните барања и желби на вашите роднини или роднини.

 

Девица

Ова е една недела на рамнотежа. Во првите денови од периодот, комплицираните околности и доведување на одредена тема може да ве придвижат кон важно, но ризично решение. Во среда, обрнете посебно внимание на ненадејни откритија и идеи од страна на еден човек кој од неодамна е присутен во вашиот живот. Имате сериозни планови за време на викендот, но исто така постои ризик да започнете конфликт со вашата сакана личност. Проценете добро дали ја заслужува целосно вашата искреност.

 

Вага

Ова е недела на промени. Бидете сигурни дека судбината ќе ви помогне во се што правите со позитивни намери и морални норми. Не си дозволувајте да критикувате, кој и да е. Лесно е да се зборува од страна, но никој не знае како му е на другиот.

 

Шкорпија

Ова е недела на борба за превласт. Уште во почетокот на периодот во приватноста ситуацијата може да ви навлезе во криза, а вашиот партнер да пројави упорност или себичност. Не ги оставајте негативните чувства на меланхолија и беспомошност, но направете сè да се забавувате. За време на викендите, користете ги промените за да ги обновите врските со вашите пријатели.

 

Стрелец

Ова е недела на релаксација. Многу е важно да земете здив, иако во понеделник ќе се сретнете со сериозни предизвици. Во вторник, искористете најмногу од она што го правите, но не очекувајте премногу од другите. Во среда и четврток емоциите ќе ви пречат да мислите рационално и ќе ви го одвлекуваат вниманието од првостепените задачи, не дека ова е нетипично за вас, но сега ќе бидете навлечени на повеќе грешки.

 

Јарец

Ова е недела на пријателство. Настаните ќе ви покажат кој е ненаметлив за вас и кој ги следи целите. Бидете на штрек во однос на конкуренцијата. Во средината на неделата може особено да ви се засили емоционалната фрустрација, но избегнувајте да си кажете се што мислите, особено на блиски пријатели. За време на викендите, најдобро фокусирајте се на вашите семејни проблеми и не се фокусирајте само на сопствените желби.

 

Водолија

Сега можете да му дадете на знаење колку сте различни на вашиот партнер. Тоа не значи да го отфрлите. Многу често се привлекуваат спротивностите. Ова е случај кај вас. Вие само треба да бидете толерантни, но да го почитувате и сопственото мислење. Така ќе го сознаете богатството на тоа да имате пријател, кој ги разбира работите кои се несфатливи за вас. На тој начин можете да добиете непроценливи информации. Во петок, не претерувајте со алкохол и поминете ја вечерта дома во тивка и релаксирачка атмосфера.

 

Риба

Ова е недела на изненадувања. Тоа е убаво. Изненадувањата ќе дојдат од вас. Сега можеби ќе го сакате невозможното и многу е веројатно дека ќе се оствари. Бидете верни на своите желби, но пред сè на своите принципи. Разлики може да се појават кај вашиот партнер. Од нивото на двајцата вас зависи дали тие ќе се претворат во мотор за развој на вашата врска или ќе доведат до разделба. Запомни дека она што се случува е добро. Грижете се за вашето здравје. Нека движењето ти биде вистински пријател на работ н

Сподели: