Хороскоп

ХОРОСКОП за ноември 2019 година

  Ноември е месец на промени. Планетите ќе го менуваат движењето од ретроградно во директно и обратно, носејќи бранови на промени, шанси за нови почетоци, но и воскреснување на минатото во сегашноста. Јупитер, планетата на среќата и богатството, на 8 ноември ќе влезе во оптимистичкиот стрелец, каде ќе остане до декември следната година. Среќата е […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за месец мај

Овен   Работа – На самиот почеток ќе имате погодности успешно да ги испланирате и организирате секојдневните активности. Од рака ќе ви оди сè што е поврзано со сообраќај, трговија, преговори и комуникација. Избегнувајте да почнувате големи и долгорочни работи. Мај ќе го започнете со поволен аспект кој ќе ви отвори можност за успешни инвестиции што […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за април 2019

Овен Во текот на овој месец во прв план ќе ви бидат семејните и емоционалните проблеми. Ќе ѝ посветите внимание и на кариерата, но многу малку. Работа: Кога станува збор за финансиите, ве очекува успех, а ризичните инвестиции ќе се исплатат. Љубов: Ќе станете поагресивни, нешто што може да предизвика разделба од партнерот. Мора да направите […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за месец март 2019

Овен Љубов – Иако сте преокупирани со заработката, работата и финансиите, ќе имате доволно време и за излегување и дружење, со помош на добра организација. Слободните овни би можеле да сретнат доста интересна личност во знакот на лав, водолија или близнаци, која нема да биде подготвена за долга врска, но ќе сака авантура. Зафатените ќе поминуваат […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за месец февруари 2019

Овен Бидејќи ќе имате добри можности за заработка, овој февруари повеќе ќе се ангажирате на работното место. Поради ова можно е да прескокнете или да одложите некој планиран одмор. Интимните односи ќе бидат добри, а ако сè уште ја барате вашата сродна душа, најбрзо ќе ја пронајдете на некое патување. Можно е да се појават […]

Хороскоп

Хороскопски знаци за кои февруари ќе биде најдобриот месец од годината

За некои знаци февруари нема да биде добар, но следниве 5 ќе се чувствуваат одлично. Овие знаци одново и одново ќе добиваат нови можности што ќе им помогнат да ги постигнат нивните цели. Некои ги очекува успех на професионално поле, а некој во љубовта. Погледнете за кои станува збор. Хороскопски знаци за кои февруари ќе […]

Хороскоп

Неделен хороскоп за од 8 – 14. октомври

Овен Под голем притисок сте на работното место и од вас се очекува премногу. Одамна не сте се чувствувале вака. Бидете трпеливи, бидејќи наскоро ви доаѓа олеснување. Во љубовта ви оди добро, дури и подобро одошто се надевавте. Само уште ги криете емоциите. Добро ќе се чувствувате оваа седмица.   Бик Вашата сила доаѓа до […]

Хороскоп

Неделен хороскоп од 17 – 23. септември

Овен Во однос на работата, бидете внимателни во комуникацијата и документацијата до 22 септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Имате појасна слика и подобри услови за работа, а доаѓа и промена во енергијата во вашето поле на кариера. На полето на љубовта, многу Овни кои се во долга врска ќе решат да запловат […]

Вести Македонија Ударни вести Хороскоп

Мобилна апликација за туризам во Македонија – “Посети ја Македонија“

Министерство за економија ја промовираше апликацијата „Посети ја Македонија“ (visitmacedonia). Министерот Крешник Бектеши изјави дека апликацијата ги следи светските трендови за дигитализација и иновации во туристичката промоција, а има за цел да го привлече вниманието на туристите, посебно на транзитните. „Нивната бројка не е за занемарување, само по Коридорот 10 низ нашата земја транзитираат во просек по […]

Хороскоп

Неделен хороскоп: 4. јули -11. јули

Овен Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во трачеви. Засега, се наоѓате во улога на набљудувач. Можете да планирате нови проекти, а од ден на ден се повеќе се сложуваат коцките кои вам ви одговараат. Средете ги сите административни работи, а до крајот на викенот ве очекува непланирана финанска добивка. […]