Спорт

Неговото средно име е БАКСУЗ – Потроши богатство да го гледа Роналдо, но секој пат се случило тој да не игра!

Сподели:

 

 

Крис Брум е голем фан на Манчестер Јунајтед.

фото: Twitter/Printscreen

Неговата желба е да го однесе својот 12-годишен син Зек на Олд Трафорд за да го гледаат Кристијано Роналдо заедно во живо. Но, секогаш кога ќе до направел тоа, бил „измамен“.

Секогаш кога Брум (43) и Зак доаѓаат на стадион, Роналдо не игра.

Тренерот за прв пат го одмора Роналдо. Португалецот не играше по втор пат поради повреда. Трет пат се обиде викендов против Лестер, но и тогаш Роналдо не играше.

Крис на тие патувања потрошил речиси 4.000 евра. Семејството Брум живее во далечниот Сомерсет, па поминале 3.300 километри за овие залудни патувања…

Може следниот пат ќе му се посреќи и конечно ќе го види Роналдо како игра во живо на еден натрпевар.

The post Неговото средно име е БАКСУЗ – Потроши богатство да го гледа Роналдо, но секој пат се случило тој да не игра! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: