Од полноќ нова цена на дизел горивото

Сподели

 

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1 денар за литар. Со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 80,5 денари, а малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 77,5 денари.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 1,1 денар за килограм и со тоа малопродажната цена изнесува 41,8 денари за килограм.