Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ нови цени на горивата

Сподели:

 

Од ноќеска на полноќ цената на дизел горивото и на нафтата за домаќинствата ќе се намали за половина денар за литар, бензинот од 98 октани ќе поскапи за 0,5 денари, додека цената на бензинот од 95 октани не се менува. Мазутот ќе поскапи за 0,094 денари по килограм.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 87,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 89,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 81,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 80,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 46,158 (денари/килограм)

Сподели: