Вести Македонија Ударни вести

Одбиено барањето на Мијалков со кое се повика на амнестијата од Иванов

Сподели:

На денешното рочиште за случајот „Тврдина-Таргет” на СЈО, одбраната на Сашо Мијалков се повика на амнестија на претседателот Иванов, но судот го одби барањето.

За нивната аболиција рече Бегтовиќ, судот веќе решавал и се изјаснил во претходните постапки.

Случајот „Тврдина-Таргет” се однесува на масовното прислушување, а во него, освен Мијалков, обвинета е и екс-министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Сподели: