Вести Македонија Ударни вести

Почина 8-годишно момче, искасано од кучето на соседот

Сподели:

 

Осумгодишно дете од Скопје синоќа починало откако било нападнато од кучето на својот сосед, потврдија од Министерството за внатрешни работи (МВР).

На 11.04.2023 vо 18.25 чaсот од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен малолетник од Скопје, кој според пријавеното подлегнал на повредите како последица од напад од куче, сопственост на неговиот сосед Н.Г.. Известен е јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за обдукција и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

По нападот, детето било однесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје каде што им подлегнало на повредите.

„На 11.04 Во 18:25 часот од ГОБ ‘Св. Наум Охридски’ било пријавено дека кај нив било донесен малолетник од Скопје, кој според пријавеното, подлегнал на повредите како последица од напад од куче во сопственост на неговиот сосед Н.Г.“, велат од МВР.

За несреќата е известен јавен обвинител, а телото на несреќното дете е дадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели: