Вести Македонија Ударни вести

Регистриран земјотрес во близина на Мавроското езеро

Сподели:

 

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтер денеска е регистриран во Македонија.

Епицентарот е во близина на Мавроското езеро, 23 километри југозападно од Гостивар со јачина од 3,2 степени, на длабочина од 2 километри.

Сподели: