Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани 626 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.12.2020 година) на територијата на државава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 626 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Сподели: