Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 15 прекршувања на забраната за движење, 533 санкции за неносење маска

Сподели:

 

Од 22 часот до 05 часот констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак (18/19.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 533 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели: