Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 500 прекршоци за неносење маска

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 500 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Сподели: