Вести Македонија Ударни вести

Регистрирани се 722 прекршоци за неносење заштита на лице

Сподели:

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 722 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Сподели: