Вести Македонија Топ теми Ударни вести

РЕМЕНСКИ за Zoom.mk: Инсталациите на Мијалков во АНБ стојат зад државјанството на Онишченко

Сподели:

 

Универзитетската професорка Фросина Ременски во ексклузивно интервју за порталот zoom.mk тврди дека структурите на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков во Агенцијата за национална безбедност му овозможиле на рускиот олигарх Олександр Онишченко да добие македонско државјанство.

 

Целото интервју на Фросина Ременски за Zoom.mk, прочитајте го на следниот линк

Сподели: