Вести Свет

Рим го погоди силен земјотрес – евакуација на патниците во метрото

Сподели:

Земјотрес со јачина од 5,4 степени го погоди италијанскиот град Рим.

Потресот се случил околу 10:30 часот по локално време и бил регистриран 110 километри североисточно од Рим, а на длабочина од 10 километри. Агенцијата Спутник повикувајќи се на локалните медиуми пренесува дека во тек е евакуација на присутните во градското метро.

Досега нема информации за повредени или за причинета поголема материјална штета.

Сподели: