Вести Македонија Ударни вести

Рочиштето за неовластено снимање одложено-Јанева во Гевгелија, Боки 13 на интензивна

Сподели:

 

Катица Јанева во тужбата до кривичниот суд, излезе со тврдење дека Боки 13 направил 22 фотографии без дозвола и потоа ги користел за најразлични цели.

Наместо да се спротистават во судницата за прв пат откако јавноста ги гледаше како обвинетие во „Рекет“, рочиште се одлжи бидејќи тужителката Јанева е во куќен притвор во Гевгелија, а тужениот Боки 13 на интензивна нега откако го оперираше желудникот.

Адвокатите на Јанева очекуваат три месеци затвор за Боки 13, пренесува Телма.

 

Сподели: