Вести Македонија Свет

Серија земјотреси во Албанија

 

Силен земјотрес од 5.3 степени утрово ја потресе Албанија. Земјотресот бил со епицентар во Корча. Земјотресот бил почуствуван и во Струга, Охрид и Ресен.

Неколку минути по 9 часот, нов силен земјотрес повторно се случил во близина на Корча.

Од 06:26 часот се регистрирани четири земјотреси.

Сподели: